Freak MMA

gale freak fight

Szymon TAXI Złotówa Wrzesień – Kamil Kałduński na gali 21 marca First Step Championship FSC 3

Już 21 marca 2020 r. odbędzie się trzecia odsłona First Step Championship! Podczas lęborskiej gali FSC 3 ” Agoga Show” przewidziano 13 pojedynków (w tym, 9 walk MMA oraz 4 walki K-1). W co-main event do walki stanie znany youtuber Szymon „Taxi Złotówa” Wrzesień. Gala odbędzie się na Miejskiej Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Piotra Skargi 52. Bilety będą w cenach 49 zł trybuna, 69 zł płyta/balkon oraz 190zł/os przy stoliku VIP z napojami i cateringiem. Bilety będą dostępne od 13 lutego.

Karta walk First Step Championship – FSC MMA 3

Jedną z głównych atrakcji gali ma być rozpoczęcie turnieju o pas kategorii 70 kg w amatorskiej formule MMA organizacji FSC. Wśród 4 zawodników, którzy są kandydatami do pasa mistrzowskiego First Step Championship jest dwóch lęborczan – Mateusz Miotke oraz Karol Możuch.

Karol Kruzel – Jerzy „Juras” Wroński

(walka wieczoru)

Karol Kruzel reprezentuje barwy klubu Agoga Gym Lębork, w którym jest głównym trenerem Znany lęborskiej publiczności zawodnik ma bardzo bogate amatorskie i zawodowe doświadczenie kickboxerskie. 28 letni lęborczanin to między innym :

 • Mistrz Polski w Kickboxingu ,
 • dwukrotny vicemistrz Polski w Kickboxingu ,
 • dwukrotny medalista Pucharu Świata w Kickboxingu
 • brązowy medalista Pucharu Europy w low kick

W zawodowym rekordzie posiada 6 cennych zwycięstw i zaledwie jedną porażkę.

Juras czyli Jurek Wronski to najwyższa klasa kickboxerska w Polsce, jeden z najbardziej utytułowanych kickboxerów w naszym kraju. Znany również ze sceny muzycznej reprezentant legendarnego klubu Palestra Warszawa Team to dziesięciokrotny Mistrz Polski w Kickboxingu, Wicemistrz Świata w Kickboxingu, a także zdobywca Pucharu Świata w kickbokserskiej formule K1. Podopieczny trenera Łukasza Roli ma za sobą 12 zawodowych pojedynków w formule K1 i może pochwalić się zawodowym bilansem 9-3 Juras zawalczy w formule K1 kat. wagowa 75kg

Kamil Kałduński – Szymon TAXI Złotówa Wrzesień

Szymon „Taxi Złotówa” Wrzesień zadebiutuje w zawodowym MMA, w walce na pełnym pięciominutowym dystaniesie każdej z trzech rund. Swoją przygodę ze sztukami walki rozpoczął od wystepu na FAME MMA 3, gdzie szybko rozprawił się z mistrzem “laczków” i “kołowrotków”, bardzo pozytywnym gościem-Bonusem BGC. O ile Szymonowi poszło szybko z Łazarskim Gladiatorem o tyle kolejny rok już nie był taki łatwy i przyjemny. Szymon od roku ciężko trenuje w jednym z najlepszych klubów w Polsce w szczecińskim Berserkers Team Poland , a występ na gali bedzie jego “pierwszym krokiem” w poważnym MMA jego pojedynek bedzie czysto sportowy, a przeciwnik dużo bardziej doświadczony. Szymon wystąpi w ciężkiej kategorii formuły MMA z limitem umownym 100kg jego walka będzie co main-eventem wydarzenia

Na gali First Step Championship FSC MMA 3 wystąpią także:

 1. Mateusz Pawlik
 2. Oskar Herczyk
 3. Mateusz Miotke
 4. Karol Możuch
 5. Vasyl Halych
 6. Dawid Sadowski
 7. Maciej Gradecki
 8. Łukasz Koźlak
 9. Mateusz Jereczek
 10. Paweł Płotka
 11. Piotr Markowski
 12. Michał Buganik
 13. Arkadiusz Pałkowski
 14. Jakub Labiak
 15. Marcel Kachel
 16. Robert Fikus
 17. Krystian Zaremba
 18. Łukasz Żuk
 19. Marcin Mierzejewski
 20. Kamil Kałduński
 21. Dominik Janikowski
https://www.facebook.com/FSCMMAK1/videos/486760752258889/

Dawid Sadowski

Dawid Sadowski, reprezentant 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej to zawodnik wieloplaszczyznowy, który poza MMA triumfował w imprezach sportówch chwytanych zdobywajac miedzy innymi Mistrzostwo i Wicemistrzostwo Polski w brazylijskim jiu jitsu Dawid to także uczestnik amatorskich mistrzostwach Europy. Jak poradzi sobie w kickbokserskiej formule K1 Rules?

Vasyl Halych

Pochodzacy z Ukrainy Vasyl Halych zamyka kartę walk lęborskiej gali FSC 3: Agoga Show. 26 latni reprezentant klubu Shark Top Team Łódź swoją karierę zaczynał od boksu oraz kickboxingu, a od trzech lat zawodowo zajmuje sie MMA. Podopieczny duetu trenerskiego Łukasz Zaborowski & Emil Grzelak to Mistrz Ukrainy w kicboxingu, a na zawodowej arenie stoczył już 3 zawodowe walki MMA.

Maciej Gradecki

27 letni Maciej Gradecki to reprezentant klubu Bone Breakers Kutno z dużym doświadczeniem amatorskim, gdzie wielokrotnie znajdował się w strefie medalowej. Podopieczny trenera Emil Grzelak to wielokrotny medalista Mistrzostw Polski MMA , multimedalista turniejów ALMMA, medalista Mistrzostw Polski Time of Masters, a także zwycięzca turnieju Baltic Cup IV -MMA Full Contact. Dla purpurowego pasa BJJ z Kutna będzie to druga zawodowa walka w formule MMA.

Łukasz Koźlak

Łukasz Koźlak trenuje na codzień w brytyjskim klubie Bst Academy Northampton. Bydgoszcznin zadebiutuje w formule K1 podczas zawodowej gali FSC 3 w Lęborku. Podopieczny trenera Łukasza Lepianki ma na swoim dorobku doświadczenie zdobyte podczas amatorskich turniejów kicboxerskich.

Mateusz Jereczek

Reprezentant klubu Fight Club MMA FURIA Bytów & PAPAJ Gym Mateusz Jereczek to twardy zawodnik, który bardzo lubi mocne wymiany, co z pewnością pozytywnie wpłynie na widowisko. Podopieczny Artura Smarzyńskiego to Miedzynarodowy Mistrz Polski w formule K1 organizacji Time of Masters, a galą w Lęborku zadebiutuje w walce przed dużą publicznościa podczas profesjonalnej gali.

Paweł Płotka

Paweł Płotka ma za sobą amatorskie starty na turniejach kickboxingu PZKB i K1 organizowanych przez organizację Time of Masters. W listopadzie Paweł stoczył bardzo emocjonującą walkę semi pro w formule K1 z Marcusem Filipsem, gdzie ostatecznie wypunktował brytyjczyka.
Paweł to zawodnik, który lubi mocne wymiany i chętnie też przyjmuje nowe wyzwania. Zdecydowanie takim wyzwaniem będzie jego debiut w formule MMA na zasadach semi pro. Paweł jest wychowankiem klubu Fighter Lębork, gdzie przygotowuje sie pod okiem trenerów Bartosz Kowalczuk oraz Adam Wojnicz.

Piotr Markowski

Reprezentujący Rio Grappling Club Wrocław 22-letni Piotr Markowski to bardzo mocny i doświadczony w amatorskich bojach zawodnik młodej generacji. Podopieczny trenera Mateusz Dubiłowicz ma na swoim koncie, aż 7 zwycięstw i tylko 2 porażki.

Mateusz Miotke

Mateusz Miotke to weteran organizacji FSC – First Step Championship MMA&K1, walczył do tej pory na każdej naszej edycji i aktualnie może się pochwalić serią dwóch cennych zwycięstw- Na gali FSC 2 w Bytowie szybko rozprawił się z ze straikerem Michałem Marczakiem, a następnie miesiąc później wypunktował Dawida Krefta. Lęborczanin mimo zaledwie dwuletniego stażu treningowego to zaprawiony w bojach uczestnik amatorskich turniejów ALMMA i Time of Masters, w także półfinalista Mistrzostw Polski. Mateusz trenuje pod okiem duetu Bartosz Kowalczuk i Adam Wojnicz w klubie Fighter Lębork.

Michał Buganik

Michał Buganik reprezentunący Żarski Klub Sportów Walki stoczy drugą zawodową walkę MMA podczas FSC 3: Agoga Show. Gala MMA&K1 w Lęborku. First Step Championship. Podopieczny trenera Dawida Poloka to złoty medalista Amatorskiego Pucharu Polski MMA, w amatorskiej karierze stoczył 19 pojedynków wychodzac z 14 jako zwycięzca. W ubiegłym roku zadebiutował w zawodowej walce nokautując w świetnym stylu swojego rywala. Na gali FSC – First Step Championship “Bugan” wejdzie do zawodowego pojedynku MMA 70kg

Arkadiusz Pałkowski

Zawodowy debiut podczas gali FSC 3: Agoga Show zaliczy Arkadiusz Pałkowski, ktory jest zawodnikiem gdańskiego klubu Baltic Fighters MMA. Arek przygodę ze sztukami walki rozpoczął od karate, następnie jego czas pochłonęły treningi kickboxingu. Jako młody kickboxer zdobył brazowy medal na Mistrzostwach Polski. Zdecydowanie najlepszą decyzją Pałkowskiego była zmiana dyscypliny na MMA, które trenuje od 6 lat. W tej chwili podopieczny trenera Marcin Pionke może pochwalić się serią trzech walk amatorskich skończonych przed czasem przez nokaut!

Jakub Labiak

Jakub Labiak to 24 letni zawodnik reprezentujacy barwy Halkownia – Centrum Sportowe. Sporty walki trenuje od 11lat. Na swoim koncie ma 6 walk zawodowych (2-3-1), występował między innymi na gali PLMMA 77. Jakub jest również Miedzynardowym Mistrzem Polski Muay Thai, a jego biodra oplata niebieski pas BJJ. Nagrodzony za nejlepsze poddanie podczas Amatorskiej Ligi Spartan Wear. Podczas gali Jakuba zobaczymy w zawodowej walce MMA w limicie wagowyn 77kg

Oskar Herczyk

Oskar Herczyk na codzień trenujacy w Gdańsku w klubie Baltic Fighters MMA ma za sobą 4 zawodowe walki w formule MMA (2-2) oraz 32 pojedynki amatorskie z czego aż 26 pojedynków zwyciężył. Podopieczny Marcin Pionke jeszcze jako amator sięgał po tytuły Vicemistrza Polski ALMMA oraz Miedzynarodowego Mistrza Time of Masters. Jest to dla Oskara szczególne wydarzenie, bo poraz pierwszy bedzie mógł zaprezentować swoje umiejętności przed własną publicznością, w swoim rodzinnym mieście. Oskar w Lęborku stoczy 5 zawodowy pojedynek. Kategoria wagowa 70kg w formule MMA.

Marcel Kachel

Marcel Kachel to bardzo utalentowany zawodnik młodej generacji. Podopieczny Grzegorz “Jakubek” Jakubowski oraz Zbigniew “Zybi” Tyszka to miedzy innymi medalista turnieju OPEM GI, medalista Pucharu Polski ADCC, czy medalista Miedzynarodowych Mistrzostw Polski MMA.
Marcel zwyciężył również swoj ostatni pojedynek na gali Time of Masters 4. Marcel Kachel będzie pierwszym uczestnikiem czteroosobowego turnieju o amatorski pas FSC – First Step Championship MMA&K1 kategorii lekkiej.

Robert Fikus

23-letni reprezentant klubu Agoga Gym Lębork Robert Fikus sztuki walki od 2 lat trenuje pod okiem trenera Karol Kruzel.
Robert to uczestnik Mistrzostw Polski w Kickboxingu z 2018 roku, a 21 marca zobaczymy go w formule K1 w limicie wagowym 91kg

Krystian Zaremba

24 letni Krystian Zaremba reprezentujący klub Poland Top Team Grudziądz ma na swoim koncie amatorskie występy jednak będzie to dla niego debiut w walce przed dużą publicznością. Podopieczny Radosława Tomaszewskiego wystąpi w formule MMA, w kategorii średniej do 84kg.

Karol Możuch

Karol Możuch reprezentujący barwy klubu Agoga Gym Lębork, gdzie trenuje pod okiem duetu trenerów Karol Kruzel & Mateusz Pawlik to medalista turnieju Polish Fighter Cup, a na naszej październikowej gali w Bytowie świetnie zaprezentował się w swoim debiucie w formule MMA. Lęborczanin pewnie pokonał na punkty Volodymira Leviieva odnosząc cenne zwycięstwo na początku kariery.

Łukasz Żuk

Łukasz Żuk ma za sobą amatorskie starty, a przed przerwą w treningach stoczył amatorską walkę podczas gali Time of Masters 2 w Sopocie. Wówczas Łukasz reprezentował klub Agoga Gym Lębork w kategorii wagowej 66kg. W Lęborku stoczy walkę na zasadach MMA w kategorii wagowej 84kg. Po przeprowadzce 24 latek pochodzący z Lęborka wznowił treningi w klubie Akademia Sportów Walki i Fitness “Free Fight”, gdzie szlifuje formę pod okiem trenera Remigiusza Rostankowskiego.

Marcin Mierzejewski

30 letni zawodnik pochodzący z Kwidzyna – Marcin Mierzejewski po raz kolejny zamelduje się w oktagonie podczas gali FSC 3: Agoga Show. Gala MMA&K1 w Lęborku. Reprezentant Vegeta Gym Gdansk walczył dla nas już podczas październikowej gali w Bytowie, gdzie nieznacznie uległ Szymonowi Sidorkiewiczowi pozostawiając po swobie bardzo dobre wrażenie . Mierzejewski to medalista turniejów K1, a do kolejnej walki formę szlifuje pod okiem głównego trenera Bartka Ocwieji oraz trenera boksu Macieja Wieckowskiego. Marcina ponownie zobaczymy w formule MMA, lecz tym razem kategoria wagowa 70kg

Kamil Kałduński

Kamil Kałduński reprezentujący barwy Berserkers Team Norway to zawodnik związany ze sztukami walki od 5 lat, wcześniej trenował Power Lifting. Kamil to srebrny medalista turnieju BJJ NO GI, srebrny medalista ADCC w Oslo, a także srebrny i brązowy medalista turnieju Oslo Open. Kamil jest też brązowym medalistą Międzynarodowych Mistrzostw Polski MMA z 2018 roki. Ma na koncie walkę K-1 z Mlachlem Rassingerem oraz dwie zawodowe walki MMA. Do pojedynku w Lęborku przystępuje z zawodowym rekordem MMA 0-2

Mateusz Pawlik

Lęborczanin Mateusz Pawlik kolejnym bardzo mocnym zawodnikiem, którego zobaczymy w klatce podczas gali FSC 3: Agoga Show. Mateusz to zawodnik reprezentujacy barwy klubów Agoga Gym Lębork oraz gdańskiego Baltic Fighters MMA. Swoją przygodę ze sztukami walki rozpoczął od sportów uderzanych stopniowo dokładając do swojego arsenału techniki zapaśnicze, a także jiu jitsu co stworzyło z Mateusza kompletnego zawodnika MMA. Zawodnik z Leborka jest uczestnikiem wielu amatorskich turniejów MMA, K1, a także grapplerskich, gdzie wielokrotnie stawał na podium. Pawlik ma na koncie dwie zawodowe walki w formule MMA, a do trzeciego zawodowego pojedynku podchodzi z bilansem 1-1. Mateusz w klubie Agoga Gym Lębork łączy rolę zawodnika z funkcją trenera MMA

Dominik Janikowski

Reprezentant Centrum Sztuk Walki Chojnice, 20 letni Dominik Janikowski jest zawodnikiem MMA i brazylijskiego jiu jitsu od 3,5 roku. Na codzień trenuje pod okiem trenera Daniela Jetz.
Zawodnik ma za sobą doświadczenie zdobyte podczas turniejów grapplingowych i turniejowych walk na zasadach MMA. Zawodnik z Chojnic jest złotym medalistą Mistrzostw Wielkopolski ALMMA

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.