Freak MMA

gale freak fight

Szef KSW potwierdza! Nowa organizacja Freak Fightów w Polsce.

Na polski rynek dużymi krokami wkracza nowa organizacja mieszanych sztuk walki. Freak Fight, bo właśnie o tym mowa, to nowy projekt KSW (Konfrontacja Sztuk Walki), która w polskiej telewizji pojawi się na kanale Polsat, gdzie będą organizowane własne gale. W przeciwieństwie do tradycyjnych walk, w których udział biorą profesjonalni zawodnicy, Freak MMA skupia wokół siebie popularne osoby ze świata show-biznesu. Na pierwszej inauguracyjnej gali, zaplanowany jest pojedynek Marcina Najmana z Pawłem Trybałą.

Mieszane Sztuki Walki (ang. Mixed Martial Arts, MMA)

– jest to dyscyplina sportu, w której zawodnicy sztuk i sportów walki walczą przy dużym zakresie i zróżnicowaniu dozwolonych technik (co do zasady dopuszczone są wszystkie techniki dozwolone w pozostałych sportach walki bez broni). Mieszane sztuki walki łączą w sobie wszystkie aspekty współczesnych kierunków rozwoju sztuk walki: zapewniają wrażenia z widowiska sportowego, w którym walka toczy się przy jak najmniejszych ograniczeniach i jednoczesnym zminimalizowaniu ryzyka śmierci i poważnych, trwałych obrażeń ciała.

Freak Fight MMA to walki, które skupiają wokół siebie najgłośniejsze znane nazwiska show-biznesu. Walki typu freak fight, cieszą się niesłabnącą popularnością i za każdym razem przyciągają rzeszę fanów do miejsca organizacji gali, a Ci dla których zabrakło miejsca muszą zadowolić się transmisją w kanałach telewizyjnych. Dla kogoś z boku może wydawać się śmieszne, że np dwójka aktorów znanych z popularnych seriali będzie się bić w klatce ale walki freak fight intensywnie napędzają sprzedaż każdej gali, dzięki czemu wzrasta popularność KSW. Nic dziwnego, nawet jeśli nie chcemy mówić tego głośno to zdecydowana większość z nas z chęcią zobaczy pojedynek gwiazd Internetu czy wielkiego ekranu. To właśnie znalezienie się w niecodziennej sytuacji znanych osobistości podkręca ekscytację galą i niepohamowaną chęć zobaczenia jak znani i bogaci poradzą sobie w prawdziwej walce.

Miłośnicy walk freak fight na pewno ucieszą się wiadomością, że już w tym roku nowa organizacja zadebiutuje na polskim rynku. Dzięki czemu, będziemy mieć możliwość zobaczyć w klatce poważne walki między najbardziej rozpoznawalnymi celebrytami i osobami znanymi z mediów społecznościowych i telewizji czy YouTube’a.

Narastający konflikt Najman – Trybała i rękoczyny na konferencji prasowej.

Już od dłuższego czasu można było usłyszeć o pomyśle zorganizowania walki między Marcinem Najmanem i Pawłem Trybałą. Walka miała początkowo odbyć się na jednej z gal PLMMA. Organizacja stworzona została przez trenera Pawła Trybały, Mirosława Oknińskiego. Ostatecznie nie doszło do walki, co tłumaczono zbyt dużą różnicą wagi zawodników i pojedynek pomiędzy nimi może zostać źle odebrany zarówno przez kibiców jak i samo środowisko mieszanych sztuk walki.

Narastający konflikt pomiędzy Marcinek Najmanem i Pawłem Trybałą doprowadził do awantury na konferencji prasowej zorganizowanej w Warszawie. Najman w trakcie trwania konferencji prasowej, gwałtownie chwycił za mikrofon i zaprosił Trybałę do walki tu i teraz na gołe pięści zamiast zorganizowanej walki w klatce. Trybała odpowiedział na zaproszenie i ruszył z pięściami na Najmana. Ostatecznie zawodników rozdzieliła ochrona a konflikt między nimi wciąż narastał.

Martin Lewandowski i Maciej Kawulski – współwłaściciele organizacji KSW

W czerwcu 2017 między Marcinem Najmanem a Pawłem Trybałą wybuchła kolejna pyskówka na konferencji prasowej przed galą PLMMA w Toruniu. Interwencja ochrony skutecznie opanowała konflikt, podczas którego sami zainteresowani zaczęli rzucać w siebie opakowania słomki ptysiowej. Najman po zakończeniu awantury został wyprowadzony z sali konferencyjnej. Sprawa walki między Najmanem i Trybałą ucichła.

Kontuzje oddaliły wizję walki między Najmanem i Trybałą.

W ubiegłym roku zarówno Marcin Najman i Paweł Trybała zmagali się z uciążliwymi kontuzjami. Najman zmuszony był do poddania się operacji barku, natomiast Trybała zmagał się z dość poważną kontuzją kolana. Marcin Najman urazu barku doznał w trakcie walki, której sam był organizatorem. Walka odbyła się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Kontuzja kolana Trybały okazała się na tyle poważna, że zawodnik mocno zastanawiał się nad przejściem na sportową emeryturę. Ostatecznie ‚Trybson‚ postanowił jeszcze raz spróbować swoich sił w walce w klatce.

Ale co współnego ma z tym wszystkim KSW?

Pierwsze nieoficjalne informacje o możliwości walki między Marcinem Najmanem i Pawłem Trybałą pojawiły się na początku 2019 roku. Najman vel. ‚El Testosteron‚ poinformował w swoich mediach społecznościowych, o otrzymaniu niezwykle ciekawej propozycji, która wywoła zdziwienie na twarzach wielu osób. Zawodnik z Częstochowy dodał, że zdziwienie pojawi się również dzięki informacji jaka stacja telewizyjna będzie transmitować wydarzenia z walki. Najman na dowód swoich słów zamieścił w internecie zdjęcia z wizyty w siedzibie KSW, gdzie oficjalnie podpisał kontrakt na walkę.

Jak już wiadomo przeciwnikiem Najmana okazał się nie kto inny jak Paweł Trybała. Walka zaplanowana jest na 8 czerwca. Szczegóły gali niestety nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone, jednakże sami zawodnicy w rozmowach prywatnych nie zaprzeczają informacjom o pojedynku między nimi. Zarówno Marcin Najman jak i Paweł Trybała, posiadają na swoim kocie zawodowe pojedynki w mieszanych sztukach walki. ‚El Testosteron’ dysponuje jak dotychczas wynikiem 1:3, natomiast ‚Trybson’ może się pochwalić trzema zwycięstwami i taką samą liczbą porażek. Główny trener Pawła Trybały, Mirosław Okniński, poproszony o to by odniósł się jakoś do krążących informacji, nie potwierdził ich ale też nie zaprzeczył. Dodał jedynie, że ‚gdzie są duże pieniądze, tam są grubi gracze’.

Gala transmitowana będzie przez telewizję Polsat. Jest to bardzo zaskakujący fakt, ponieważ dotychczas wydawało się, że Najman jest w konflikcie ze sportowymi władzami Polsatu i nic nie wskazywało na zmianę tego faktu. Ciekawą informacją jest fakt, że Marcin Najman i Paweł Trybała otrzymali propozycję stoczenia walki na gali FAME MMA, jednakże ich kontrakty pokrzyżowały ich plany.

Czerwcowa walka ma być częścią gali nowej federacji, gdzie organizowane będą wyłącznie tzw. Freak Fighty. Jest to odpowiedź na FAME MMA, która osiągnełą ogromny sukces internetowy, są to gale typu Freak Fight, podczas których walczą największe gwiazdy polskiego YouTube‚a i telewizyjni celebryci. W nowym projekcie rywalizować mają między sobą celebryci, influencerzy i osoby znane ze świata show-biznesu.

Martin Lewandowski, który jest jednym z właścicieli federacji KSW w przeprowadzonym wywiadzie potwierdził, że w najbliższej przyszłości zostanie ogłoszone powołanie do życia nowej organizacji MMA. Lewandowski potwierdził również, ża sama organizacja nie będzie częścią Konferencji Sztuk Walki to nie KSW będzie brało odpowiedzialność finansową za sukces bądź porażkę tego projektu. Szefowie KSW mają zająć się wyłącznie organizacją gali od zaplecza produkcyjnego i strony widowiskowej. Szef KSW podkreślił, że właściciele Konferencji Sztuk Walki będą mieli realny wpływ na nazwiska osób, które pojawią się na galach, oraz na dobór rodzaju walk. Lewandowski nie wyklucza możliwości, gdzie zawodnik, który dobrze pokaże się na galach Freak Fight i zaprezentuje swoje umiejętności, w późniejszym czasie przejdzie do KSW.

– ‚Naszą rolą będzie, żeby dobrać zawodników tak, by po pierwsze to miało jakąkolwiek jakość i żeby to były nazwiska, które mogą zrobić ‚zamieszanie’ (…) Polsat czuje, że to my dobrze dobieramy te nazwiska i chcę z tego korzystać. Widocznie czują, że będzie miało wzięcie – wyjaśnił Martin Lewandowski.’

Walki między gwiazdami polskiego show-biznesu.

Martin Lewandowski w rozmowie z Inthecage.pl stwierdził, że władze telewizji Polsat zobaczyli w tym projekcie niezły biznes i złożyli zamówienie na produkcję i transmisje gal Freak Fight. Na dzień dzisiejszy nie wiadomo, kto zaszczyci swoją obecnością galę inauguracyjną oprócz słynnych już zawodników z konfliktem, czyli Marcin Najman i Paweł Trybała. Z tego faktu, osoby zainteresowane tematem, powinny śledzić doniesienia prasowe na ten temat, które już niedługo powinny zdradzić nazwiska kolejnych uczestników.

– ‚To trzeba rozróżnić. Jestem przeciwny, żeby przygotowywany projekt miał gdzieś w nazwie człon „MMA”. To co będziemy organizować na rzecz Polsatu, to nie będzie MMA. To będą walki znanych ludzi. W formule, która jeszcze bliżej nie została określona’ – powiedział Martin Lewandowski w udzielonym wywiadzie dla portalu InTheCage.pl

Wśród znanych nazwisk, w przeszłości chęć swojego udziału w tego typu walkach, zgłaszał m. in. Radosław Liszewski, wokalista zespołu ‚Weekend’. Sporty walki prywatnie na co dzień trenują niektórzy aktorzy. Wśród nich takie nazwiska jak Michał Żebrowski, Tomasz Karolak czy Eryk Lubos.

To nie będzie kolejny program typu ‚Taniec z Gwiazdami’, gdzie sławni ludzie wcielają się w rolę profesjonalnych tancerzy. Gale Freak Fight to realne walki między dwoma zawodnikami, które dla startujących zawodników mogą okazać się dużo bardziej ryzykowne niż programy typu show.

Marcin Najman bardzo szybko zareagował na wypowiedź Martina Lewandowskiego i potwierdził, że nowy projekt na polskim rynku MMA, w najbliższej przyszłości zostanie oficjalnie ogłoszony. Lewandowski zaznaczył, że Marcin Najman zbyt wcześnie podzielił się tą informacją ze swoimi fanami poprzez umieszczenie wiadomości na profilach w mediach społecznościowych. Najman szybko zareagował na te zarzut i zamieścił wpis:

‚Martin, ja z niczym się nie pospieszyłem, bo ja do dziś niczego nie ogłosiłem. Na zdjęciu z Waszej siedziby napisałem, że dawno mnie u Was nie było. Tyle. To nie moja gala i oprócz mojej walki nic innego mnie w tym wszystkim nie interesuje. Co do naszych relacji potwierdzam. Nie jesteśmy ani kolegami, ani wrogami. Nasze relacje to dziś tylko biznes.

PS.

Ale muszę Wam podziękować i doceniam to, bo sprawę tą muszę załatwić. Gdybym to ja zrobił poza ringiem/klatką, Mała Konfturka zapewne zgłosiła by mnie na policję jak to ma już w zwyczaju. A tak na sportowo, sprawę się załatwi, a przy tym mam pewność, że nikt mi później za to nie postawi.’

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.