Freak MMA

gale freak fight

Oświadczenie Punchdown w sprawie Artura „Walusia” Walczaka

Podczas piątej gali Punchdown doszło do bardzo nieprzyjemnej sytuacji. W finałowym pojedynku poważnych obrażeń głowy doznał Artur “Waluś” Walczak. Federacja postanowiła wydać oficjalne oświadczenie.

Czym jest Punchdown? To gala w trakcie której uczestniczy rywalizują między sobą w pojedynkach 1vs1, uderzając się na przemian w policzek. Do finałowego starcia dotarli Artur “Waluś” Walczak oraz Dawid “Zaleś” Zalewski. Z triumfu cieszył się ten drugi, który znokautował rywala.

Oświadczenie Punchdown

Obrażenia, jakie doznał w tym starciu Artur “Waluś” Walczak były na tyle poważne, że zawodnik musiał trafić do szpitala. Choć na ten moment nie ma potwierdzonych informacji dotyczących stanu zdrowia Artura Walczaka, to według doniesień mediów, stan “Walusia” jest bardzo ciężki.

W sprawie zaistniałej sytuacji specjalne oświadczenie wydała federacja Punchdown:

Pragniemy poinformować, że w wyniku jednej z walk wczorajszego turnieju PunchDown 5 jeden z jej uczestników, Artur „Waluś” Walczak, znajduje się obecnie pod opieką medyczną w szpitalu.
Jest to bardzo nieszczęśliwe zdarzenie, jedno z tych, których nikt sobie nie życzy, jakkolwiek jest ono wpisane w ryzyko związane z tą dyscypliną sportu.
Podczas nieszczęśliwego zdarzenia z wczorajszego wieczoru natychmiastowo zareagowali obecni na miejscu ratownicy medyczni, którzy przenieśli Artura w bezpieczne miejsce, w którym otrzymał pomoc doraźną i zostać poddany dalszej ocenie medycznej. Zawodnik zachowywał przytomność, ale zaobserwowane przez ratowników niepokojące symptomy neurologiczne skłoniły ich do wezwania na miejsce pogotowia ratunkowego, co niezwłocznie uczyniono. Następnie pogotowie przetransportowało Artura do jednego z wrocławskich szpitali w celu udzielenia mu dalszej specjalistycznej pomocy. Na początku przyszłego tygodnia zostanie przygotowany szczegółowy raport medyczny z przebiegu zdarzenia.
Ochrona zdrowia i życia uczestników gal PunchDown należy do naszych najważniejszych priorytetów. Zawsze będziemy dochowywać najwyższych standardów ochrony zdrowia naszych zawodników. Należy do nich zagwarantowanie niezbędnej pomocy medycznej ze strony ratowników na miejscu zawodów, a także zapewnienie jak najszybszego dostępu zawodników do specjalistycznych placówek medycznych.
Artur jest nie tylko uczestnikiem naszych gal, ale również naszym kolegą. Może liczyć na nasze wsparcie. Jesteśmy w stałym kontakcie z Jego bliskimi. Trzymamy bardzo mocno kciuki za to, żeby szybko powrócił do pełni zdrowia.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.