Freak MMA

gale freak fight

Kursy na UFC Fight Night 171 w Jacksonville

Dzisiejszej nocy odbędzię się w VyStar Veterans Memorial Arena w Jacksonville na Florydzie kolejna gala UFCGala UFC Fight Night rozpocznie się kartą wstępną o godzinie 00:00. Walki z karty głównej zaplanowano na godzinę 3:00 Transmisja walk z karty głównej w telewizji na kanale Polsat Sport, w Internecie oraz w aplikacji mobilnej na ipla.tv. Oto jak prezentuje się karta walk i kursy (z 13.05 19:00) legalnych polskich bukmacherów.

 • czerwony – najniższy kurs
 • zielony – najwyższy kurs
STSFortunaeWinnerTotolotek
Anthony Smith – Glover Teixeira1.55 – 2.451.58 – 2.381.512.551.55 – 2.29
Ovince St. Preux – Ben Rothwell1.702.151.73 – 2.111.75 – 2.091.702.03
Alexander Hernandez – Drew Dober2.00 – 1.802.00 – 1.822.081.761.90 – 1.80
Ricky Simon – Ray Borg1.572.401.65 – 2.241.61 – 2.321.57 – 2.25
Karl Roberson – Marvin Vettori2.601.502.601.502.471.48
Andrej Arłouski – Philipe Lins2.40 – 1.572.30 – 1.632.451.562.23 – 1.58
Michael Johnson – Thiago Moises1.90 – 1.901.90 – 1.901.951.851.901.80
Sijara Eubanks – Sarah Moras1.254.001.30 – 3.531.26 – 3.951.27 – 3.41
Gabriel Benitez – Omar Morales2.401.572.34 – 1.602.40 – 1.582.23 – 1.58
Hunter Azure – Brian Kelleher1.52 – 2.551.55 – 2.451.502.601.54 – 2.32
Chase Sherman – Isaac Villanueva1.62 – 2.301.67 – 2.201.62 – 2.311.602.19

UFC Fight Night: Karta Walk:

Walka wieczoru:

 • Anthony Smith (33-14) – Glover Teixeira (30-7)

Karta główna:

 • Ovince St. Preux (24-13) – Ben Rothwell (37-12)
 • Alexander Hernandez (11-2) – Drew Dober (22-9, 1BW)
 • Ricky Simon (15-3) – Ray Borg (13-4)
 • Karl Roberson (9-2) – Marvin Vettori (14-4-1)

Karta wstępna:

 • Andrej Arłouski (28-19, 2BW) – Philipe Lins (14-3)
 • Michael Johnson (19-15) – Thiago Moises (12-4)
 • Sijara Eubanks (4-4) – Sarah Moras (6-5)
 • Gabriel Benitez (21-7)- Omar Morales (9-0)
 • Hunter Azure (8-0) – Brian Kelleher (20-10)
 • Chase Sherman (13-6) – Isaac Villanueva (16-9) 

ANTHONY SMITH VS. GLOVER TEIXEIRA

Ci weterani lekkiej wagi ciężkiej mieli trafić do nagłówka w Lincoln w stanie Nebraska pod koniec zeszłego miesiąca, ale walka została przesunięta o kilka tygodni wstecz i stacjonowała na szczycie tego środowego wieczoru UFC.

Teixeira osiągnął taki punkt swojej kariery, że podobnie jak Jeremy Stephens w zeszły weekend jego zdolność do pozostania w obecności i ciągłego zagrożenia w pierwszej dziesiątce jest niedoceniana. Walczył z Jonem Jonesem o tytuł mistrza wagi ciężkiej sześć lat temu, dwa lata po debiucie w UFC, a jednak nadal wchodzi w tę zwycięską serię w trzech walkach i zajmuje pozycję 8 w rankingu.

Przejście Smitha do lekkiej wagi ciężkiej w połowie 2018 r. Zmieniło się w jedną z najbardziej intrygujących opowieści tego roku i doprowadziło rodaka z Nebraski do tytułowego strzału na UFC 235, gdzie jednogłośnie podjął decyzję o wspomnianym Jonesie. Trzy miesiące później „Lionheart” wrócił do klatki, pokonując Aleksandra Gustafssona na swoim własnym podwórku, wrócił do kolumny zwycięstw i potwierdził swoją pozycję jednej z najlepszych lekkich wagi ciężkiej w tym sporcie.

To ogromny pojedynek, który można rozegrać na wiele sposobów, ponieważ zarówno Smith, jak i Teixeira lubią huśtające się młoty, a Brazylijczyk pozostaje niedocenianym zagrożeniem, gdyby walka spadła na ziemię. Zwycięzca pozostanie w czołówce wyścigu o tytuł mistrza wagi ciężkiej, a przegrany będzie nadal stanowił niebezpiecznego przeciwnika dla wszystkich tych, którzy chcą dołączyć do tej grupy w drugiej połowie 2020 roku.

BEN ROTHWELL VS. OVINCE SAINT PREUX

Współgłówne wydarzenie tej środowej karty walki odbywa się w dywizji wagi ciężkiej, a wieloletnia Top 10 lekka waga ciężka Ovince Saint Preux przenosi dywizję, by rzucić wyzwanie Benowi Rothwellowi.

Weteran Rothwell, który wrócił do kolumny wygranych po trzech prostych stratach w grudniu zeszłego roku, rzucił szczere zdanie na temat tego, dlaczego faceci tacy jak „OSP” tak chętnie zapuszczają się w szeregach dużych chłopców w zeszłym tygodniu, mówiąc MMAFighting.com, że „ Myślą, że wagi ciężkie są do kitu. ” Możesz być pewien, że 38-latek, który będzie walczył po raz 50 w swojej karierze zawodowej, będzie próbował udowodnić, że ta wiara jest fałszywa, gdy drzwi Octagon się zamkną i on i Saint Preux zamkną się.

Ustanowiony w pierwszej piętnastce przez ostatnie pięć lub sześć lat, Saint Preux zakończył poślizg w dwóch walkach we wrześniu zeszłego roku, zbierając swoją czwartą wygraną przez dławienie Von Flue. Urodzony na Florydzie, pochodzący z Tennessee talent miał kilka pojedynków w swojej tradycyjnej klasie wagowej, więc skorzystał z okazji, aby przetestować różne rzeczy w szeregach wagi ciężkiej, co sugerował jego trener Eric Turner od pewnego czasu.

Rothwell jest tak doświadczonym wojownikiem, jakiego znajdziesz w dziale wagi ciężkiej UFC i powinien służyć jako wybitny kij do pomiaru, aby ocenić ewentualne długoterminowe przejście do dywizji w Saint Preux. Obaj mężczyźni mają niekonwencjonalne podejście do stóp i dobre umiejętności chwytania, więc powinno sprowadzać się do tego, czy „OSP” może wykorzystać swoją szybkość i szybkość, aby utrzymać Rothwell na dystans i równowagę, czy też „Big Ben” kontroluje rzeczy swoim rozmiarem i siła.

ALEXANDER HERNANDEZ VS. DREW DOBER

Jest to niesamowita gra polegająca na dobieraniu graczy przez UFC, ponieważ obaj wojownicy wchodzą z pytaniami o swoje miejsce w hierarchii dywizji, na które trzeba odpowiedzieć, ale dochodzą do tego z różnych stron.

Hernandez został ogłoszony potencjalnym kandydatem po zwycięstwach nad Beneilem Dariushem i Olivierem Aubin-Mercier w swojej kampanii debiutanckiej w UFC. Został przydzielony do pojedynku z Donaldem Cerrone na pierwszym wydarzeniu w 2019 roku i śmiało mówił o wysłaniu „Kowboja” przed zawodami, ale zamiast tego został ukończony przez weterana rewolwerowca w drugiej rundzie.

Po powrocie ze zwycięskiej decyzji nad Francisco Trinaldo w rodzinnym mieście San Antonio zeszłego lata, Hernandez jest właściwie dokładnie tam, gdzie zaczął w zeszłym roku: spędzał czas w dolnej trzeciej części pierwszej piętnastki, pokazując potencjał i rozmawiając o dużej grze, ale nadal potrzebuje przełomowego występu, który udowodni, że jest naprawdę gotowy na rywalizację.

Dober jest porównywalną pozycją, ale osiągnął ten punkt dzięki sile szybkiego finiszu Marco Polo Reyesa i Nasrata Haqparasta, które w styczniu naprawdę otworzyły wiele oczu. Po ponad sześciu latach pracy w zespole i ciężkim początku kariery w UFC, członek Elevation Fight Team przeszedł 7-2 w ciągu ostatnich dziewięciu walk, a jego dwie straty ironicznie zbliżają się do dwóch mężczyzn, których Hernandez pokonał w swoich pierwszych dwóch Octagonach występy, Dariush i Aubin-Mercier.

Obaj mężczyźni muszą udowodnić, że mają to, czego potrzeba, aby kontynuować wspinanie się w szeregach w ultra-konkurencyjnej klasie wagowej 155 funtów, a Hernandez ma dodatkową presję oczekiwań na swoje barki. Czy uda mu się powstrzymać imponującą passę Doberla w dwóch walkach, czy też pokorny, robotniczy weteran doda kolejne szybkie podsumowanie i zrobi duży krok naprzód?

RICKY SIMON VS. RAY BORG

Akcja przenosi się do dywizji bantamweight dla tego fascynującego starcia dwóch byłych perspektyw, które wciąż osiągają początek swoich atletycznych osiągnięć, które chcą nabrać rozpędu w 2020 roku.

Simon zrobił wszystko zaraz po zwycięstwie podzielonym decyzją w serii Contender, ale nie udało mu się wyjść z kontraktem. Odszedł natychmiast, pokonał weterana UFC i skutecznie obronił swój bantamweight LFA, aby zdobyć połączenie z Octagonem. Stamtąd tubylec z Vancouver w Waszyngtonie odniósł trzy proste zwycięstwa, aby pchnąć swój rekord do 15-1 i zaliczyć walkę z powracającą Urijah Faber.

Na nieszczęście dla Simona, „Kalifornijski dzieciak” wyszedł strzelając i przypiął go prawą ręką w niecałą minutę do ich głównego showdownu w Sacramento, kończąc swoją zwycięską passę, a gdy podniósł wyróżnienie Fight of the Night w swoim W grudniu z Robem Fontem ponownie znalazł się po niewłaściwej stronie wyników.

Podczas gdy Simon bierze udział w dwóch walkach, Borg faktycznie wygrał każdy z dwóch ostatnich występów, ale stary przeciwnik podniósł głowę ostatnim razem, gdy stracił wagę po raz czwarty w kadencji UFC, co skłoniło go do przejścia na bantamweight .

Prawdę mówiąc, jego częste zmagania na skali są jedyną prawdziwą rzeczą, na którą możesz powalić 26-letniego Borga w trakcie jego 11-bitwowego biegu w UFC. Odszedł 7-4, w tym zwycięstwo nad Jussier Formiga, i walczył o tytuł mistrza wagi, co jest dość solidnym CV dla kogoś, kto zadebiutował w Octagonie z krótkim wyprzedzeniem, dzieląc przegraną decyzję z Dustinem Ortizem dwa tygodnie po wygranej walka na obwodzie regionalnym i cztery miesiące przed ukończeniem 21 roku życia.

Obaj ci zawodnicy zostali uznani za elitarnych perspektyw przed przybyciem do UFC i wciąż mają dużo czasu, aby znaleźć rytm i rozkwitnąć w 15 najlepszych urządzeniach w przyszłości, ale tylko jeden z nich rozpocznie tę podróż w środę wieczorem.

KARL ROBERSON VS. MARVIN VETTORI

Środkowy ciężar bierze tu klatki, a absolwent Contender Series Karl Roberson szuka swojego trzeciego prostego zwycięstwa w pojedynku z ognistym włoskim wybitnym Marvinem Vettori.

Roberson był jednym z bardziej doświadczonych absolwentów radaru letniej serii pokazowej, w której znokautował Ryana Spanna w 15 sekund w sezonie 1. Pomimo zdobycia czterech zwycięstw na sześć startów od przybycia do Octagonu, były kickboxer nadal jest kimś który jest oceniany na podstawie jego dwóch strat, w tym szybkiego spadku wagi przeciwko Gloverowi Teixeira, a nie jego zwycięstwom.

Na liście może nie być wojownika bardziej chętnego do walki niż Vettori, który miał startować w Londynie w połowie marca i od tego czasu pragnąłby kogoś uderzyć w twarz. 26-latek zaliczył przewagę w pierwszej piętnastce w trakcie swojego siedmioklasowego wyścigu w UFC i rozpoczyna walkę w tym tygodniu z Robersonem w swojej własnej, wygrywającej dwie walki serii.

Stopnie o wadze 185 funtów zostały w ostatnich latach poddane gruntownej renowacji, a teraz pojawiły się możliwości, aby nowe nazwiska znalazły się w rankingach i większe możliwości. Zwycięzca tej drużyny będzie o krok bliżej włamania się do tej wyrafinowanej grupy i powinien przygotować się na kolejny krok w rywalizacji.

ANDREI ARLOVSKI VS. FILIPE LINS

Wagi ciężkie na całkowitych przeciwnych końcach spektrum pod względem doświadczenia UFC ścierają się w ostatniej wstępnej bitwie karcianej nocy, gdy były mistrz Arłowski po raz pierwszy wita Linsa na Oktagonie.

Kariera Arlovskiego w UFC rozpoczęła się na UFC 28 17 listopada 2000 r .; Lins miał wtedy 15 lat. W środowym konkursie będzie 50. jego zdobiona kariera i najnowszy dodatek do serii „Czy to może być koniec linii dla Andrieja Arłowskiego”. Podczas gdy pytanie zadawano niezliczoną ilość razy i udało mu się tylko trzy zwycięstwa w ciągu ostatnich 13 występów, Arlovski zawsze wydaje się znaleźć sposób na obronę przed Ojcem Czasem i zdobył jednogłośną decyzję wygrywając z facetem walczącym w głównym wydarzeniu ten program mniej niż rok temu.

Lins po raz pierwszy zwrócił na siebie uwagę jako niepokonana perspektywa lekkiej wagi ciężkiej po wygraniu pary poddaństw pod sztandarem Bellatora. Potem nastąpiły trzy straty w czterech walkach i przeniósł się do Professional Fighters League (PFL), gdzie awansował do wagi ciężkiej i odniósł cztery proste zwycięstwa, by zdobyć tytuł ligi w 2018 roku. Urazy potoczyły się w zeszłym roku w jego planach strzelania o drugą prostą koronę wagi ciężkiej, a teraz zamierza zapuścić się do Octagonu przeciwko jednemu z najbardziej doświadczonych zawodników w dywizji.

Czy Lins przekaże Arlovskiemu kolejną stratę i zmusi „Pit Bull” do zastanowienia się nad swoją przyszłością walki, czy też były mistrz wagi ciężkiej odniesie kolejne zwycięstwo i pokaże, że wciąż ma wiele do zaoferowania w klatce UFC?

MICHAEL JOHNSON VS. THIAGO MOISES

Akcja przenosi się do lekkich szeregów w tym, gdy były finalista Ultimate Fighter Michael Johnson chce zatrzymać dwójkę, gdy zmierzy się z brazylijskim grapplistą Thiago Moisesem w intrygującym wstępnym parowaniu kart.

To było dziwne kilka lat dla Johnsona, który zanotował tylko trzy zwycięstwa w ciągu ostatnich 10 startów, choć liczby te nie przedstawiają pełnego obrazu rzeczy. Jedna z tych strat była wątpliwą decyzją podzieloną, inna była decyzją rzadko podejmowaną większością głosów, trzy inne wystąpiły przeciwko Nathanowi Diazowi, Justinowi Gaethje i Khabibowi Nurmagomedovowi, podczas gdy pokonał Dustina Poiriera i Andre Fili w tym samym okresie.

Problemem dla „Groźby” jest to, że starał się zebrać pełen wysiłek przez 15 minut, a te krótkie przerwy kosztowały go. Po powrocie do wagi po raz drugi po czterodniowym pobycie w wadze piórkowej, jest to kluczowa szansa dla 33-letniego wojownika z Południowej Florydy.

Moises czasami pokazywał przebłyski potencjału podczas swoich pierwszych trzech występów w UFC, ale ma tylko jedno zwycięstwo do pokazania za swoje wysiłki. W swoim debiucie walczył ciężko z Beneilem Dariushem, przegrywając decyzję, a następnie dokładnie przepracował Kurta Holobaugh, aby wygrać drugi sezon, ale potem wycofał nieokreśloną decyzję Damirowi Ismagulovowi w lecie w Shenzhen w Chinach, aby spadł do 1-2 w Oktagonie i ogólnie 12-4.

Podobnie jak Johnson, jest to kluczowy moment dla Moisesa, ponieważ zwycięstwo doprowadza jego rekord z powrotem do poziomu w UFC, a przegrana przesyła go na 1-3 i jedzie na dwucylindrowym poślizgu w najgłębszej dywizji w organizacji.

Ciekawe będzie, który z nich będzie w stanie sprostać tej okazji i odegrać tak ważne zwycięstwo w tym tygodniu.

SIJARA EUBANKS VS. SARAH MORAES

Bantamweights chcące nabrać tempa spotykają się w tym przełożonym pojedynku z pierwszej karty walki UFC 249 w kwietniu.

Eubanks, właściciel ogólnej płyty 5-4, do tej pory miał dziwną karierę. Jej dwie porażki przed UFC wystąpiły w starciu z obecnymi rywalami, Katlyn Chookagian i Aspen Ladd, a następnie pojechała w sezonie 26 Ultimate Fighter i niespodziewanie pobiegła do finału, ale została wycofana z finału mistrzostw z powodu komplikacji związanych z obniżeniem wagi noc przed walką. Od tego czasu brazylijski czarny pas jiu-jitsu odniósł kolejne zwycięstwa nad Lauren Murphy i Roxanne Modafferi, tracąc wagę w ostatnim konkursie, po czym wrócił do wagi bantam i porzucił kolejne decyzje do Ladda i Bethe Correi.

To mnóstwo wysokiej jakości walk i peryferyjnego chaosu, które należy spakować w ciągu ostatnich pięciu lat, pozostawiając Eubankom nowy początek, gdy wreszcie zacznie swoją kampanię 2020.

Ostatnia walka Morasa była mieszanką dobra i zła. Pozytywne jest to, że przerwała pasmo przegranych w trzech bitwach, wygrywając w trzeciej rundzie wygraną z nową Lianą Jojua na UFC 242. Niestety, nie udało jej się wygrać z konkursem, co nieco odbiło się na jej wysiłkach.

Kanadyjczyk ma trudności ze znalezieniem spójności od czasu dołączenia do grafiku UFC po swoim pojawieniu się w sezonie 18 The Ultimate Fighter, ale powinna być w stanie czerpać pewność siebie z występu w Abu Zabi i może umieścić swoje przeszłe zmagania w lusterku wstecznym z drugim z rzędu zwycięstwo w środę.

GABRIEL BENITEZ VS. OMAR MORALES

Były Ultimate Fighter: zwycięzca Ameryki Łacińskiej Gabriel Benitez w tym lekkim awansie, chce wrócić do kolumny wygranych w pojedynku z niepokonanym drugim zawodnikiem UFC, Omarem Moralesem.

Pierwotnie zaplanowany, aby zmierzyć się z Lerone Murphy w jego naturalnej wadze 145 funtów w Londynie, Benitez skorzystał z okazji, aby wsiąść do klatki w tym tygodniu, po raz pierwszy od 2013 roku zapuszczając się na lekkość. 31-letni Meksykanin nigdy nie był w stanie utrzymać dowolny pęd, uruchomić UFC, lądując po niewłaściwej stronie wyniku, gdy zaczyna się ruszać.

Ostatnim razem Benitez powrócił z przedłużającej się nieobecności i Sodyq Yusuff nagle powstrzymał swoją zwycięską passę w dwóch walkach, która zatrzymała go późno w pierwszej rundzie starcia głównej karty na UFC 241.

Podobnie jak mężczyzna, z którym spotka się w środę wieczorem, Morales został również zarezerwowany do walki przed wszystkimi zmianami harmonogramu, ponieważ w zeszłym miesiącu został zakapowany z Aleksandrem Hernandezem, gdy stało się jasne, że Islam Machaczew, oryginalny przeciwnik Hernandeza, był niedostępny. Kiedy ta karta została złomowana, również walka i Morales wylądowali tutaj, chcąc zbudować jednomyślne zwycięstwo nad Dong Hyun Ma w grudniu i przesunąć swój niepokonany bieg do podwójnych cyfr.

HUNTER AZURE VS. BRIAN KELLEHER

Obiecująca absolwentka serii Contender i doświadczony weteran spotykają się w tym konkursie, gdy Hunter Azure robi postępy w rywalizacji, walcząc z trwałym zszywaczem Briana Kellehera ze wschodniego wybrzeża.

Po imponowaniu w Las Vegas zeszłego lata i zdobyciu kontraktu UFC, Azure, który trenuje na siłowni Fight Ready w Phoenix w Arizonie, zapuścił się do Vancouver w Kolumbii Brytyjskiej i wygrał jednogłośną decyzję wygraną z ostatnim zwycięzcą Ultimate Fighter Bradem Katoną. Początkowo miał powitać Umara Nurmagomedova na UFC w zeszłym miesiącu, ale zamiast tego będzie starał się utrzymać swoją niezrównaną passę, gdy zmierzy się z odradzającym się Kelleherem w Jacksonville.

33-letni Kelleher był stałym punktem na regionalnym obwodzie Wschodniego Wybrzeża, po czym natychmiast zaliczył zwycięstwo w pierwszej rundzie nad Iuri Alcantarą w promocyjnym debiucie na UFC 212. Ale po zebraniu zwycięstw w dwóch z trzech kolejnych walk , „Boom” przerzuciło pojedynki do John Lineker i Montela Jacksona, zatrzymując się w obu walkach.

Kontuzje trzymały go z dala od akcji przez cały 2019 r., A kiedy wrócił do klatki w styczniu, wykorzystał go w pełni, trzymając się dławika gilotynowego i przedstawiając przybysza Ode ‘Osbourne’a w pierwszej rundzie na UFC 246.

Kelleher jest najbardziej doświadczonym i utalentowanym wojownikiem, z jakim Azure miała do tej pory do czynienia i będzie służyć jako świetny kij do pomiaru w miejscu, w którym stoi niepokonany młynek.

CHASE SHERMAN VS. IKE VILLANUEVA

Chase Sherman wraca na UFC, aby w środę rozpocząć promocyjną debiutantkę Ike Villanueva.

30-letni Sherman z Mississippi odnotował siedem występów Octagon w ciągu 25 miesięcy, począwszy od sierpnia 2016 r., Publikując rekord 2-5 i wychodząc z awansu w przegranej serii trzech walk. Od tamtej pory opublikował trzy proste wygrane w pierwszej rundzie w pierwszej rundzie pod sztandarem Island Fights, dzięki czemu jego rekord w klasyfikacji generalnej wyniósł 14-6 i zdobył drugą szansę na największej scenie w sporcie.

Villanueva jest 36-letnim weteranem, który rozpoczął karierę pod koniec 2008 roku i podzielił klatkę z wieloma rozpoznawalnymi nazwiskami, w tym obecnymi i byłymi bojownikami UFC Cody Donovan, Justin Ledet i Trevin Giles. Były mistrz lekkiej wagi ciężkiej Fury FC zdobył trzy zwycięstwa w pierwszej rundzie w ciągu niespełna siedmiu miesięcy w zeszłym roku, aby wylądować na radarze UFC, w tym zwycięstwa jeden nad drugim u weterynarzy UFC – Rogera Narvaeza i Rashada Coultera.

Obaj lubią zawiesić skórę, więc jest bardzo realna możliwość, że środowe wieczory zaczną się z hukiem!

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.