Freak MMA

gale freak fight

Izu Ugonoh zadebiutuje w KSW 54!

Były pięściarz i pretendent do tytułu mistrza Polski w wadze ciężkiej w boksie, Izuagbe Ugonoh (0-0) zasili szeregi organizacji KSW. Utytułowany kickbokser zadebiutuje w klatce największej organizacji MMA w Europie podczas gali KSW 54.

Pochodzący z Gdańska zawodnik ma za sobą bogatą karierę w sportach uderzanych. Ugonoh ma na koncie tytuły mistrza Europy oraz świata amatorów w formule K-1. Wielokrotnie stawał również na najwyższym stopniu podium w mistrzostwach Polski w kickboxingu. Po udanej przygodzie z tą formułą walki, 34-latek zdecydował się porzucić kopnięcia i skupić się na samych uderzeniach. W boksie zawodowym dorobił się 18 zwycięstw w kategoriach junior ciężkiej oraz ciężkiej. W 2019 roku stanął do walki o pas mistrza Polski królewskiej kategorii wagowej, ale przegrał i wtedy zdecydował się na zmianę dużych rękawic na te mniejsze do MMA. Izu od wielu miesięcy przygotowuje się do debiutu w nowej formule walki w warszawskim klubie WCA Fight Team, gdzie ma okazję trenować m.in. z Janem Błachowiczem czy Damianem Janikowskim.

Termin gali KSW 54 oraz rywal Izu zostanie ogłoszony niedługo.

Urodził się i wychował w Polsce. Pochodzi z wielodzietnej nigeryjskiej rodziny. Jego rodzice, Christiana i Joseph Ugonoh, przyjechali do Polski na studia. Ma cztery siostry, jedną z nich jest Osuenhe (Osi), zwyciężczyni czwartej edycji programu TVN Top Model. Kick-boxing trenował w gdańskim klubie GKSK Corpus. Ze względu na podobieństwo i styl walki nazywany jest „Polskim Remym Bonjaskym”, ale wzoruje się również na Gökhanie Sakim.

16 października 2010 zadebiutował jako pięściarz podczas gali boksu zawodowego w Legionowie, pokonując przez nokaut w pierwszej rundzie Igorisa Papunię. Drugą zawodową walkę stoczył 20 listopada 2010 podczas gali w Nysie – pokonał wówczas Pavla Habra, również w pierwszej rundzie, tym razem jednak przez techniczny nokaut. 25 lutego 2017 w Birmingham przegrał swój pierwszy pojedynek w karierze, ulegając przez TKO w 5 rundzie Dominikowi Breazeale. 25 maja 2018 na gali na Stadionie Narodowym w Warszawie pokonał Freda Kassiego (18-8-1, 10 KO). Kameruńczyk po drugiej rundzie zdecydował o poddaniu walki. 6 lipca 2019 w Rzeszowie przegrał przez nokaut w czwartej rundzie z Łukaszem Różańskim (11-0, 10 KO). Pojedynek wzbudził kontrowersje, bo ostatnie uderzenie Różański zadał już w momencie, gdy Ugonoh znajdował się na kolanach.

Po porażce z Łukaszem Różańskim w 2019, Izu zapowiedział występy w formule MMA. Właściciele największej polskiej federacji KSW złożyli Ugonoh’owi propozycję podpisania kontraktu z nimi. 27 marca 2020 podczas programu „Hejt Park” prowadzonego przez Mateusza Borka jeden z właścicieli KSW potwierdził jego debiut w klatce. Podczas gali KSW 54 zadebiutuję w jednej z głównych walk wieczoru

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.