Freak MMA

gale freak fight

Freak Fight MMA

Mariusz Pudzianowski - Paweł ,Popek Mikołajuw

MMA to sport bardzo popularny w Polsce. Nazwa pochodzi od angielskiego Mixed Martial Arts. Łączy w sobie elementy zarówno sztuk jak i sportów walki.

Praktycznie dozwolone są wszystkiego techniki używane we wszystkich innych sportach walki prócz używania broni. Najważniejszym aspektem tego sportu jest zapewnienie widowiska sportowego, aby przy przy jak najmniejszych ograniczeniach stworzyć emocjonujące widowisko z niskim ryzykiem trwałych uszkodzeń zdrowotnych zawodników.

Walka odbywa się zarówno w stójce jak i w parterze. Stosowane techniki to uderzenia, kopnięcia, rzuty, dźwignie, duszenia. Oficjalnie zabronione są zachowania zagrażające życiu i zdrowiu zawodników. O rozstrzygnięciu decyduje knockout, poddanie się lub decyzja sędziów. Remisy są bardzo rzadkim zjawiskiem. Walki odbywają się najczęściej klatkach zwanych oktagonami, które zapobiegają wypadnięciu zawodnika, które mogłoby mieć miejsce na tradycyjnym ringu.

Freak fight w MMA – wymagający sport

Sport ten wymaga od swoich zawodników niezwykłej wszechstronności. Jednakże, każdy zawodnik posiada swoją taktykę, która opiera się na jego mocnych stronach. Zazwyczaj sportowiec pochodzi z innych, konkretniejszych sportów walki. Stamtąd wywodzi swoje mocne strony. Wyróżnia się 3 typy zawodników. Pierwszy z nich to tzw. Parterowiec. Dąży on do obalenia i walki w parterze. Przeważnie kończy walkę dźwignią lub duszeniem. Następny jest tzw. Zapaśnik. Preferuje on walkę w klinczu w stójce lub walkę na pięści w parterze. Jego mocną stroną przeważnie są chwyty i obalenia. Ostatnim typem taktyki jest tzw. Uderzacz, który unika zwarć i walki w parterze. Najlepszą jego stroną jest walka w stójce, uderzenia oraz kopnięcia. Ten typ cechuję się też szybkimi knockoutami.

Freak Fight, czyli pojedynki niekoniecznie sportowe

Bardzo szybko rozwijającą się dziedziną MMA w Polsce są tzw Freak Fight. Ich zadaniem jest zgromadzić jak największa liczbę obserwujących pojedynek kibiców. Czym bardziej kontrowersyjny pojedynek, z udziałem gwiazd, celebrytów czy youtuberów tym większa popularność danego wydarzenia. Trend w Polsce został zapoczątkowany w KSW, gdy na ringu zaczęli rywalizować Mariusz Pudzianowski, znany Polski Strongman czy kontrowersyjny wykonawca Popek.

Jedna z najbardziej absurdalnych walk w naszym kraju odbywała się pomiędzy Hardcorowym Koksem czyli Robertem Bruneiką a Dawidem Ozdobą na gali MMA Attack 3. Ozdoba, popularny polski striptizer, członek grupy chippendales podejmował ważącego o 50 kg więcej rywala. Jego taktyka opierała się wyłącznie na uciekaniu przed ciosami. Za swoją bierność dostał trzy żółte kartki, przez co przegrał walkę.

Pierwszą walka jaka przeniknęła do polskiego mainstreamu była walka na KSW 12 w 2009 roku. Przeciwko sobie stanęli Pudzianowski i Najman. Ten drugi to bokser, który miał za sobą występ w Big Brotherze. Sam pojedynek trwał zaledwie 43 sekundy. Pudzian zmordował swojego przeciwnika powalającymi lowkickami. Od tamtego czasu zaczęły się kłopoty Najmana, został swoistym antybohaterem Polskiego sportu. Natomiast Mariusz Pudzianowski rozwijał się w MMA by po jakimś czasie, stać się profesjonalnym zawodnikiem, któremu daleko się do zawodnika kojarzącego się z Freak Fight.

Początki MMA w Polsce

Początkowo MMA na tym zyskiwało sporo. Bardzo duża publiczność wydawałoby się niezwiązana ani nie zaciekawiona samymi sportami walki ciągnęła na areny czy przed telewizory. KSW obserwowało bardzo dużo ludzi. Paru celebrytów promowało wydarzenia, które zyskały dużo rangę w Polce. Jednakże w dużej mierze większość walk odbywała się z udziałem profesjonalistów. Poziom sportowy był na wysokim poziomie. Ostatnimi czasy powstała organizacja Fama MMA, która organizuję walki wyłącznie gwiazd i youtuberów. Zainteresowanie tym tematem przerosło nawet organizatorów.  Zasięg dotarcia pierwszych dwóch gal liczony jest na piętnaście milionów.

Pierwsza gala odbyła się w Koszalinie 30 czerwca 2018 roku. Adbaster i Trybson byli komentatorami, natomiast Chwytak i Pan Pawłowski konferansjerami. Oprócz walk wieczoru, widzowie mieli zapewnioną rozrywkę w innych postaciach. Wieczór urozmaicała loża szyderców w której zasiadali youtuberzy którzy na bieżąco komentowali wydarzenia. Swoim występem uświetnili wieczór Malik Montana, Letni Chamski Podryw i komik Merghani. Ring girls to także nie przypadkowe, ładne dziewczyny. Były to: Esmeralda Godlewska, uczestniczka Warsaw Shore Anna Aleksandrzak oraz wnuczka znanego polityka Monika Miller. Sponsorami byli LV Bet, Lord Kruszwil oraz HOTPAY.

Odbyło się na niej osiem walk. Najważniejsza była ta Guzika z Boxdelem. Jak na walkę wieczoru przystało wyglądała najprofesjonalniej. Mimo tego, zakończyła się bardzo szybko. Na początku nastąpiła krótka wymiana ciosów następnie Boxdel potężnym kopniakiem położył Guzika. Ten sobie przypomniał o niedawnej kontuzji. Rywal do niego doskoczył i obłożył ciosami na twarz. Sędzia rozstrzygnął pojedynek na korzyść Boxdela. Oprócz tego ciekawym pojedynkiem była walka Piotra Celeja z Krzysztofem Olczakiem. Ubrani byli w zbroje ważące 20 kg. Najskuteczniejsze okazały się ciosy tarczą. Zwyciężył Olczak decyzją sędziów.

FAME MMA czyli gale freak fight

Kolejna walka odbyła się już w lepszej lokalizacji, bo w Poznaniu 14 października 2018 roku. Charakteryzowała się ona dużo większym rozmachem niż ta poprzednia. Odbyło się w sumie dziewięć  walk. Występy na gali mieli Young Multi oraz Bandura x Hellfield. Pierwsza Walka to pojedynek Kasteigo z Lupą kolejna to Waluś z Czapim. Oba pojedynki zakończyły się technicznym knockoutem. Kolejna walka jest bardzo kontrowersyjna i przyciągająca uwagę. Mianowicie był to pojedynek bliźniaków, w formule 2 na 2. Jest to niewątpliwie niespotykane podejście nawet jeśli mówimy o freak MMA.  Jedna z najbardziej widowiskowych walk w historii MMA zakończyła się wygraną bliźniaków Trybulskich. Kolejna walka odbyła się pomiędzy Amadeuszem Ferrarim a Bystrzakiem , który to posiadał ogromne wsparcie w kibicującej mu widowni. Niestety został on pokonany już po pierwszej rundzie. Następnie przyszedł czas na pojedynek na który czekali wszyscy.

Mocno zaangażowany w Fame MMA Adbuster zmierzył się z Dawidem Ozdobą. Wedle wszystkich oczekiwań Marek Hoffman pokonał znanego striptizera już po kliku sekundach. Jednakże największe emocje nastąpiły zaraz po knockoucie. Dawid nie mógł się pogodzić z faktem, że przegrał tylko dlatego, że wypadł mu ochraniacz na zęby. Na poznańskiej arenie zrobiło się okropnie gorąco. Publiczność zaczęła wyzywać Ozdobę a ten nie pozostawał dłużny. Całą sytuację wykorzystał Adbuster, który cieszył się specyficznie i wieńczył swoje zwycięstwo. Dzień później striptizer na łamach mediów społecznościowych nazwał Marka ćpunem. Ten odpowiedział również na swoim profilu, że jeśli nie wyda stosownego oświadczenia prostującego jego poprzednią wypowiedz to każe mu to zrobić sąd. Ozdoba najwyraźniej się przestraszył bo wystosował odpowiednie oświadczenie, cofające jego poprzednie słowa.

Kolejne gale FAME MMA

Kolejny pojedynek w oktagonie również cieszył się sporym zainteresowaniem wśród kibiców. Mierzył się bowiem bardzo wspierany przez kibiców Bonus BGC z Ztrolowanym. Ten pierwszy przed walką zrobił mocne Show. Niestety ku niezadowoleniu i niezwykłym zaskoczeniu kibiców bonus BGC został pokonany przez youtubera w drugiej rundzie. Nastał moment na walkę Polaka z Malczyńskim. Po raz pierwszy w dziejach Fame MMA zobaczyliśmy pełne 3 rundy. Pierwsza rundę wygrał Polak natomiast dwie następne Malczyński. Walka ta charakteryzowała się wielkim profesjonalizmem i obyła się bez kontrowersji. Chłopaki po walce podali sobie ręce i pogratulowali walki którą obaj przeszli.  Po pojedynku pełnym szacunku przechodzimy do zupełnie innego charakteru osobowościowego. Następny pojedynek to niewątpliwie walka wieczoru.

Patostreamer Rafonix mierzył się z z Magicalem. Ta walka wieńczyła wieloletni konflikt jaki panował między Panami. Walka była agresywna od samego początku. Natomiast skończyła się już po kilkunastu sekundach na korzyść Rafonixa. Daniel doznał złamania piszczela na skutek uderzenia. Służby medyczne od razu zabrały go do szpitala. Następnie przeszedł operację i rehabilitację, która postawiła go na nogach.

Ogromne emocje w ostatnim czasie wywołuje zapowiedz FAME MMA 3 która odbędzie się 30 marca. Konferencja która odbyła się parę tygodni temu spowodowała ogromne zainteresowanie galą. Konferencję niewątpliwie zdominowały kobiety. Mianowicie jedna z sióstr Godlewskich wraz z swoją przeciwniczką Marta Linkiewicz spowodowały, że konferencję zobaczyło tysiące ludzi. Dziewczyny krzyczały obrzucając się błotem. I nie tylko. Szklanką którą rzuciła Esmeralda dostał w głowe Adbuster.

Obie zapewniają, że ostro trenują przed walką. Linkiewicz jest dużo wyższa i cięższa od swojej przeciwniczki. Pewne jest jedno. Czeka nas niezwykle ciekawa walka, która może mieć bardzo nieprzewidywalny przebieg. Innymi pojedynkami wieczoru są: walka Isamu z DeejayPalladise, broniący mistrza Malczyński kontra Ferrari czy Bonus BGC przeciwko Taxi Złotówie czyli Szymonowi Wrześni. Organizatorzy zapowiadają, że wystąpi jedna z większych gwiazd sceny hip-hopowej w Polsce.

Frick Fight ?

Frick Fight cieszą się sporą popularnością wśród internautów. Jest bardzo kontrowersyjnie, ciekawie. Większość mówi, że ogląda dla beki. Co za tym idzie poza dobrą rozrywką. Nie możemy zapominać, iż pomimo, że zawodnicy ćwiczą wiele miesięcy pod okiem profesjonalistów to nadal są amatorami. Czasami dla fejmu poświęcają swoje zdrowie, lub tak jak było w kilku przypadkach, między innymi niedawnym zawodniku z Singapuru życiem. Trzeba pamiętać, że widowisko służy przede wszystkim rozrywce. Jednakże zasady MMA zostały tak opracowane, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia stałego uszczerbku na zdrowiu lub nawet śmierci.

W galach freak MMA powinny zostać wprowadzone takie zasady, aby przeciwko sobie nie stawali zawodnicy, których różnica kg często wynosi więcej niż 50 kg. Wtedy zapewnienie rozrywki i sporego biznesu odbywałoby się bez ryzyka śmiertelnego dla zawodników. Rozwój FAME MMA w Polsce wraz z upływem czasu jest coraz większy i dociera do ogromnej ilości osób. Niewątpliwie ma swój potencjał. W końcu to sport.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.