Freak MMA

gale freak fight

Fame MMA 8 – karta walk

Karta Walk FameMMA 8

Walka wieczoru:

 • Kacper Blonsky vs Marcin Dubiel

Co-main event:

 • Kasjusz ”Don Kasjo” Życiński vs Marcin ”El Testosteron” Najman

Pozostałe:

 • Filip ”Filipek” Marcinek vs Michał ”Sobota” Sobolewski
 • Amadeusz ”Ferrari” Roślik vs Maksymilian ”Wiewiór” Wiewiórka
 • Paweł ”Tybori” Tyburski vs Gabriel ”Arab” Al-Sulwi
 • Piotr ”Szeli” Szeliga vs Piotr ”Bestia” Piechowiak
 • Kamila „Zusje Astafiewa” Smogulecka vs Dagmara Szewczyk
 • Mariusz „Hejter” Słoński vs Patryk „Mortalcio” Baran
 • Alan Kwieciński vs Piotr Pająk
 • Gamau Fall vs Maciej „Szewcu” Szewczyk

Walka wieczoru:

 • Kacper Blonsky vs Marcin Dubiel

Kto to jest Kacper Blonsky?

Kacper Blonsky to popularny influencer, youtuber i artysta, który zadebiutował hitem Eluwina. Singiel od razu stał się jednym z najgorętszych przebojów roku. W samym serwisie YouTube piosenkę wyświetlono ponad 31 mln razy.

Kto to jest Marcin Dubiel?

Marcin Dubiel to (były) członek „Team X” czyli jednej z najpopularniejszej grup na portalu YouTube. Jego kanał liczy około milina subskrybentów i został stworzony 24.12.2014 r. Zyskał on popularność na niegdyś popularnej stronie Ask. Posiada dwóch braci i jedną młodszą siostrę Tosię (7 lat). Na youtube zasłynął ze swoich licznych pranków.

Co-main event:

 • Kasjusz ”Don Kasjo” Życiński vs Marcin ”El Testosteron” Najman

Kto to jest Kasjusz Życiński „Don Kasjo”?

Kasjusz Życiński występował w oktagonie już dwa razy i dwa razy kończył pojedynki sukcesem. Pierwsza, kontrowersyjna, bo początkowo sędziowie ogłosili wygraną jego przeciwnika, którym był Adrian „Polak” Polański. Drugą walkę wygrał zdecydowanie z Dawidem „Ambro” Ambroziakiem. Przez lata Don Kasjo, wtedy jeszcze jako Kasjusz Życiński, trenował zawodowo boks. Występował w kontrowersyjnych projektach, jak „Ex na plaży” czy „Warsaw Shore”, ale też próbował swoich sił w modelingu w programie „Top Model”. Dodatkowo chętnie występuje na swoich vlogach na Youtube.

Kto to jest Marcin Najman „El Testosteron”?

Marcin Najman to polski pięściarz, zawodnik mieszanych sztuk walki i kick-boxer, promotor boksu, a także osobowość medialna. Dwukrotny wicemistrz Polski juniorów w kick-boxingu. W 2001 zadebiutował w boksie zawodowym. Zadebiutował w Fame MMA na poprzedniej gali, gdzie wygrał z Bonusem BGC czyli Piotrem Witczakiem. Ostatnio Najman przegrał na Fame MMA 6 z Piotrem Piechowiakiem, ale nie przeszkodziło mu to zaczepić przy okazji innych zawodników. Na swoim profilu na Facebooku napisał, że jeżeli zdecyduje się jeszcze z kimś walczyć, to tylko z „tym zarozumialcem Don Kasjo”, czyli Kasjuszem Życińskim, byłym amatorskim pięściarzem, który w obecnej formule stoczył trzy walki i każdą wygrał. Z tego powodu miałby z nim naprawdę niewielkie szanse.

Pozostałe:

 • Filip ”Filipek” Marcinek vs Michał ”Sobota” Sobolewski

Kim jest Filip Marcinek ”Filipek”?

Filip Marcinek, znany jako Filipek to polski raper i freestyler oraz autor tekstów. Były zawodnik bitew typu freestyle. Dwukrotny zwycięzca WBS (Wielka Bitwa Szczecińska) w roku 2014 oraz 2015. Dwukrotnie zajął także trzecie miejsce na WBW (Wielka Bitwa Warszawska) w latach 2013 i 2014.

Kim jest Michał Sobolewski ”Sobota”?

Michał ”Sobota” Sobolewski to polski raper, znany również jako S.O.B., Szekspir i eSOBe. Na początku 2013 roku ukazał się solowy materiał związanego z zespołem Firma Popka – Monster. W kwietniu 2020 Sobota wziął udział w akcji #hot16challenge2, przy której okazji poinformował o zakończeniu kariery. Zagrał także w filmie Totem oraz w obu częściach Kobiety Mafia

 • Amadeusz ”Ferrari” Roślik vs Maksymilian ”Wiewiór” Wiewiórka

Kim jest Amadeusz Roślik „Ferrari”?

Amadeusz Roślik to znana postać w mediach społecznościowych. Roślik swój debiut odnotował na FAME MMA 2, gdzie miał do wyjaśnienia ”spinę” z Sylwestrem ”Bystrzakiem” Tkoczem. Najbardziej znany z konfliktu z Adrianem Polakiem Polańskim, który zaczął się podczas Fame House

 • Paweł ”Tybori” Tyburski vs Gabriel ”Arab” Al-Sulwi

Kim jest Paweł Tyburski ”Tybori”?

Trenerem Pawła Tyburskiego jest Przemysław Szyszka. Paweł Tyburski w 2019 roku pojawił się w programie ”Wyspa Miłości” w Polsacie. Widzowie „Love Island. Wyspa miłości” doskonale pamiętają, jak Piotr i Paweł Tyburscy weszli do willi w trakcie premierowego sezonu i nieźle namieszali. Paweł Tyburski w trakcie show stworzył parę z Moniką Kozakiewicz i dalej są w szczęśliwym związku. Niedawno obchodzili pierwszą rocznicę, choć początkowo nic na to nie wskazywało, że między tą dwójką uczestników narodzi się uczucie. Ku zaskoczeniu fanów programu połączyła ich miłość.

Kim jest Gabriel Al-Sulwi „Arab”?

Gabriel Al-Sulwi, znany bardziej jako Arab, sześć lat temu podbił serca internautów występem w programie „Żywy Rap”. Znany z tego, że nigdy nie ukrywał, że często sięga po używki, w ostatnim czasie zmienił swoje życie o 180 stopni. Wyszedł z nałogów, zaczął trenować MMA. W marcu 2019 r. w walce zapowiadanej jako starcie raperów Gabriel „Arab” Al-Sulwi bez problemów pokonał Macieja „Wujka Samo Zło” Gnatowskiego. Drugi z muzyków nie miał żadnych argumentów, by zaskoczyć znacznie lepszego pod względem bokserskim „Araba” i skapitulował w drugiej rundzie.

 • Piotr ”Szeli” Szeliga vs Piotr ”Bestia” Piechowiak

Kim jest Piotr Szeliga „Szeli”?

27-letni Piotr Szeliga to były hokeista i zawodnik UKH Dębica, gdzie grał na pozycji obrońcy. Od lat zajmuje się sportami siłowymi, jest trenerem personalnym i motywatorem. W MMA zadebiutował w czerwcu na gali Fight Exclusive Night 28, gdzie zmierzył się z Krystianem Pudzianowski. Brat popularnego Pudziana, czyli Mariusza Pudzianowskiego, debiut miał wtedy już za sobą. W zeszłym roku podczas gali FFF1 w drugiej rundzie znokautował Radosława Słodkiewicza.

Kim jest Piotr Piechowiak „Bestia”?

Piotr Piechowiak to 39-letni polski kulturysta, strongman, trener personalny i zawodnik MMA. Piotr Piechowiak pokonał w Fame MMA Marcina Najmana. Piechowiak we wrześniu skończy 39 lat. Urodził się 21 września 1981 roku w Sulechowie. Tam mieszka i posiada własną siłownię „Pietrek Gym”. Piechowiak od 15. roku życia interesował się kulturystyką i po trzech latach zaczął startować w zawodach. Startował w mistrzostwach Polski, Europy oraz świata. Brał też udział w wielu imprezach dla strongmanów na poziomie krajowym oraz europejskim. Był także na mistrzostwach świata w Chinach w 2010 roku, gdzie zajął 8. miejsce na 16. startujących.

Kim jest Kamila Smogulecka „Zusje Astafiewa”?

Kamila Smogulecka, występująca także jako Zusje Astafiewa lub Luxuria Astaroth, to polska modelka. Najbardziej znana jest z występowania w teledyskach Donatana oraz prowokacyjnych wypowiedzi. Kamila Smogulecka próbowała swoich sił jako aktorka i wokalistka.

Kim jest Dagmara Szewczyk?

Dagmara Szewczyk to fotomodelka i trenerka personalna oraz ring girl.

Kim jest Mariusz Słoński „Hejter”?

Mariusz Słoński ”Hejter” występował na kanale Lorda Kruszwila i Kamerzysty. Jest popularny w mediach społecznościowych. Mariusz Słoński chwali się też, że trenował siedem lat judo

Kim jest Patryk Baran „Mortalcio”?

xxxxx

Kim jest Alan Kwieciński?

Alan Kwieciński to jedna z gwiazd programu ,,Warsaw Shore”. Mimo, że zdecydował się na odejście z imprezowej ekipy i zaczął karierę w branży sportowej, nadal jest o nim głośno. Już niebawem jego życie zmieni się jeszcze bardziej, ponieważ zostanie ojcem

Kim jest Piotr Pająk?

Piotr Pająk prowadzi na YouTube kanału „Podróże Wojownika” w którym umieszcza filmy ze swich wyjazdów, najczęsciej związanych ze światem MMA. Kanał „Podróże Wojownika” na YouTube śledzi ponad 110 tysięcy osób. Profil na Instagramie obserwuje ponad 40 tysięcy użytkowników portalu społecznościowego

Kim jest Gamou Fall?

Gamou Fall jest aktorem, który wystąpił w filmie Patryka Vegi „Botoks”, gdzie zagrał epizodyczną rolę kierowcy Ubera w Paryżu. Występuje także w Teatrze Polskim w Poznaniu. Wystąpił także w jednym z teledysków Sylwii Grzeszczak.

Kim jest Maciej Szewczyk „Szewcu”?

„Szewcu” jest znany z programu „Love Island. Wyspa Miłości”. Razem z Oliwią Miśkiewicz zajął trzecie miejsce, a ich związek rozpadł się w listopadzie zeszłego roku. Maciej Szewczyk ma pewne doświadczenie w MMA

Kim jest Karolina Brzuszczyńska „Way of Blonde”?

Karolina Brzuszczyńska lepiej znana pod pseudonimem „Way of Blonde” to uznana influencerka, Youtuberka, trenerka personalna i instruktorka Taekwondo. Jej kanały w sieci obserwuje prawie 300 tysięcy osób! Popularna jest również w serwisie Instagram. Konto śledzi blisko 50 tysięcy fanów.

Co to jest Freak Fight?

Frick Fight cieszą się sporą popularnością wśród internautów. Jest bardzo kontrowersyjnie, ciekawie. Większość mówi, że ogląda dla beki. Co za tym idzie poza dobrą rozrywką. Nie możemy zapominać, iż pomimo, że zawodnicy ćwiczą wiele miesięcy pod okiem profesjonalistów to nadal są amatorami. Czasami dla fejmu poświęcają swoje zdrowie, lub tak jak było w kilku przypadkach, między innymi niedawnym zawodniku z Singapuru życiem. Trzeba pamiętać, że widowisko służy przede wszystkim rozrywce. Jednakże zasady MMA zostały tak opracowane, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia stałego uszczerbku na zdrowiu lub nawet śmierci.

Wyrażenie Freak MMA w wolnym tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza szalone walki. Na dzień dzisiejszy na polskim rynku najpopularniejsze gale Freak Fight MMA organizowane są przez KSW oraz FEN. Obecna jest również oddzielna organizacja, która skupia się wyłącznie na organizacji walk między celebrytami i ludźmi internetu – FAME MMA. Jednak freak fighty jak dotąd największą popularność zyskały w krajach za oceanem i w Azji. Z racji dużego zainteresowania, tak naprawdę każda z liczących się światowych organizacji zorganizowała do tej pory przynajmniej kilka takich pojedynków podczas gali MMA.

Dlaczego profesjonalne organizacje są chętne do zatrudniania i organizowania walk pomiędzy amatorami lub półamatorami? Cóż, odpowiedzią na takie pytanie są oczywiście pieniądze. Celebryci, internetowe gwiazdy, muzycy, oraz generalnie ludzie, którzy znajdują się w centrum zainteresowania publicznego, są niemalże gwarancją zapewnienia dużego zainteresowania gal na której wystąpią. Pomimo tego, że ich poziom w dużym stopniu odbiega od tego, co reprezentują największe gwiazdy organizacji, dużo większa liczba osób wybierze się na hale żeby oglądnąć walki, lub zakupi PPV po to żeby oglądać swojego idola, lub ulubionego muzyka.

Organizowanie Freak Fightów od samego początku wzbudzało wielkie emocje i zgromadziło wokół siebie zarówno rzeszę pozytywnych odbiorców, jak i zdecydowanych przeciwników organizowania walk amatorów na profesjonalnych galach. Ci pierwsi uważają, że jest to dobry sposób na zyskanie popularności federacji oraz najzwyczajniej cieszą się, że z oglądania takich walk, ponieważ przynoszą one zawsze dużo emocji. Natomiast przeciwnicy freak fightów stale utrzymują, że stawianie amatorów na równi z profesjonalistami (a często nawet powyżej biorąc pod uwagę zarobki), jest profanacją sportu, a często wręcz obrazą dla prawdziwych fighterów.

Betclic – sponsor gali Fame MMA

Betclic, czołowy na polskim rynku legalny bukmacher w sierpniu 2020 r. został oficjalnym sponsorem federacji FAME MMA. Dla organizacji to niewątpliwy sukces, ponieważ Betclic to topowa europejska marka o zasięgu globalnym. Od lat jest liderem rynków we Francji i Portugalii, a od ponad roku prężnie działa również w Polsce.

Rozszerzenie działań sponsoringowych wpisuje się w hasło „Ty przeżywasz, my sponsorujemy!”, które Betclic umieścił w kampanii outdoorowej na terenie największych polskich miast.

Fani FAME MMA będą zadowoleni ze współpracy. Bukmacher przygotował dla nich dedykowaną ofertę powitalną, liczne promocje i wysokie kursy na każdą z gal. A to nie wszystko! W kanałach społecznościowych Betclic będzie można wygrać bilety na galę, darmowy dostęp do transmisji PPV oraz gadżety federacji!

Dołącz do znanego na całym świecie bukmachera i ciesz się pierwszym zakładem bez ryzyka nawet do 500 zł! Wystarczy, że podczas rejestracji wpiszesz kod: Legalny500, wpłacisz depozyt, obstawisz swój pierwszy kupon, a jeśli okaże się przegrany, otrzymasz cashback.

Warto podkreślić, że Betclic od początku swojej działalności w naszym kraju jest zaangażowany we wspieranie sportu. Sponsoruje piłkarskich Mistrzów Polski z sezonu 2019/20, drużynę Piasta Gliwice, a także zdobywców Pucharu Polski z tego samego sezonu – piłkarzy Lechii Gdańsk. Związał się również długoletnim kontraktem z PZPS, na mocy którego jest oficjalnym sponsorem Reprezentacji Polski w siatkówce mężczyzn.”

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.