Freak MMA

gale freak fight

Betclic kończy współpracę z GROMDĄ!

To nie są najlepsze dni dla GROMDY. Najpierw kontrowersyjny trailer promujące Gromdę 8. Następnie odejście Mateusz Borka. Później tekst Szymona Jadczaka, po którym Mariusz Grabowski zawiesił swój udział w Tymex Boxing Promotions. Jakby tego było mało, główny sponsor organizacji – bukmacher Betclic postanowił zerwać współpracę.  

Wszystko zaczęło się od seksistowskiego traileru zapowiadającego Gromdę 8. Fala krytyki spadła m.in. na Mateusza Borka, który podjął decyzję o wycofaniu się z całego projektu. Oliwy do ognia dolał tekst, jaki pojawił się w serwisie Wirtualna Polska. Autor artykułu – Szymon Jadczak przedstawił mroczną przeszłość twórcy Gromdy – Mariusza Grabowskiego, a także kilku zawodników tej federacji.

W związku z zaistniałą sytuacją, Mariusz Grabowski podjął decyzję o tymczasowym wycofaniu się z federacji Tymex Boxing Promotions, pozostając jednak przy projekcie GROMDA.

Betclic zrywa współpracę z GROMDĄ

Serwis Interplay postanowił wysłać kilka pytań do głównego sponsora federacji – legalnego bukmachera Betclic, poruszając temat przeszłości Mariusza Grabowskiego oraz spotu promującego galę. W odpowiedzi Interplay otrzymał następujące oświadczenie – Betclic dokłada wszelkich starań, aby doświadczenie związane z obstawianiem zakładów sportowych odbywało się w duchu dobrej rozrywki, bezpieczeństwa oraz zaufania. Zależy nam, aby projekty, które wspieramy służyły sportowi i jego wartościom. W dni 23 marca 2022 roku wypowiedzieliśmy umowę współpracy z federacją Gromda. Oznacza to, że Betclic nie powinien już być wiązany z galami Gromda, a zakłady dotyczące walk odbywających się w tej federacji zostały usunięte z naszej oferty.

To bardzo duży cios dla federacji. Przy tak głośnej wpadce ze spotem oraz problemach Mariusza Grabowskiego, trudno wyobrazić sobie, by Gromda znalazła tak dużego i ważnego sponsora. Na ten moment odpowiednie zastąpienie bukmachera Betclic wydaje się wręcz niemożliwe.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.